Pelety

Pelety jsou granule kruhového průřezu nejčastěji o průměru 6 mm a délce do 40 mm, vyrábí… zobrazit více

Pelety jsou granule kruhového průřezu nejčastěji o průměru 6 mm a délce do 40 mm, vyrábí se vysokotlakým lisováním kvalitních dřevěných pilin bez použití pojiva.

Na rozdíl od zdrojů ropy, uhlí nebo plynu, je dřevo, tzv. biomasa zcela obnovitelný zdroj a tedy i užití tohoto paliva je šetrné vůči životnímu prostředí. Ročně doroste zhruba 3,5x více biomasy, než je lidstvo schopno spotřebovat k výrobě součastného množství vyráběné energie. 

Z dlouhodobého hlediska bude cena obnovitelných zdrojů oproti neobnovitelným klesat.

Spalování peletek probíhá bez jakýchkoliv negativních účinků na ekologii a i proto jsou ve světě podporovány projekty využívající biomasu, např. ninimálním daněnm tohoto paliva nebo podporou investic do zařízení na jeho výrobu. Palivo v podobě zpracované biomasy - peletky - jeje obecně považováno za palivo budoucnosti a nejen v zemích západní Evropy a Severní Ameriky je tato cesta považována za jedinou správnou možnou.

 

 

Pelety Rettenmeier En plus A1

Pelety Rettenmeier En plus A1

Prémiové pelety německé společnosti Rettenmeier vyráběné z čistých pilin a hoblin tatranského smrku. Unikátní výrobní technologie HD+ zajištuje ideální délku pelet a tím optimální spalování a nižší spotřebu.
Cena: 324,89 € / 1050 kg/paleta (7,80 Kč/kg)
Detail
Pelety smrkové A1

Pelety smrkové A1

Pelety jsou vyráběny z čistých pilin smrkového dřeva. Použitý materiál zaručuje vysokou výhřevnost a nízký obsah popela.
Cena: 313,31 € / 975 kg/paleta (8,10 Kč/kg)
Detail
Royal Pellets EN plus A1

Royal Pellets EN plus A1

Pelety ROYAL PELLETS jsou prémiové ekologické palivo vyrobené ze 100% smrkových pilin bez příměsi kůry. Pelety vynikají velmi nízkým obsahem popela a vysokou výhřevností. S tímto palivem máte jistotu, že váš kotel dostává to nejlepší.
Cena: 318,66 € / 1050 kg/paleta (7,65 Kč/kg)
Detail

Naše benefity